Techflex TTN2.50SV
TTN2.50SV picture photo
Mfg. Part Number
TTN2.50SV
Manufacturer
Product Category
Solid Tubing, Sleeving
Brief Description
THERMASHIELD TUBE 2 1/2"SLV 100'
Datasheet Download
TTN2.50SV.pdf
Availability of TTN2.50SV
QUANTITY
TTN2.50SV Order Process
Ship out your order
Specifications of TTN2.50SV
Internal Part NumberEIS-TTN2.50SV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySolid Tubing, Sleeving
SeriesThermashield
TypeSmooth
Diameter - Inside-
Diameter - Outside2.500" (63.50mm)
Length100' (30.5m)
MaterialFiberglass, Aluminized
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TTN2.50SV
Related LinksTTN2, TTN2.50SV Datasheet, Techflex Distributor
TTN2.50SV Details Description
Related parts for TTN2.50SV
VARISTOR 162V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64VFQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
TRANS PNP 120V 1A TO-39 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf