Comchip Technology TV02W220B-G
TV02W220B-G picture photo
Mfg. Part Number
TV02W220B-G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123
Datasheet Download
TV02W220B-G.pdf
Availability of TV02W220B-G
QUANTITY
TV02W220B-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W220B-G
Internal Part NumberEIS-TV02W220B-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 Series Material Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.63A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W220B-G
Related LinksTV02W, TV02W220B-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W220B-G Details Description
Related parts for TV02W220B-G
CONN HDR STR STACK 23POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS W/POST SMD datasheet.pdf
LED ZPOWER COOL WHITE 6300K SMD datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER 20UTQFN datasheet.pdf
CBL ASSY SMA M-SMA M REV 3000MM datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 680MA 2.13 OHM datasheet.pdf
CONN FC ATTENUATOR 25DB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf