Comchip Technology TV02W900B-G
TV02W900B-G picture photo
Mfg. Part Number
TV02W900B-G
Brief Description
TVS DIODE 90VWM 146VC SOD123
Datasheet Download
TV02W900B-G.pdf
Availability of TV02W900B-G
QUANTITY
TV02W900B-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W900B-G
Internal Part NumberEIS-TV02W900B-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 Series Material Declaration
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
Voltage - Breakdown (Min)100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.37A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W900B-G
Related LinksTV02W, TV02W900B-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W900B-G Details Description
Related parts for TV02W900B-G
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST HEX N-INV 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf