Amphenol Aerospace Operations TV07DT-15-19BD
TV07DT-15-19BD picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-15-19BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-15-19BD.pdf
Availability of TV07DT-15-19BD
QUANTITY
TV07DT-15-19BD Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-15-19BD
Internal Part NumberEIS-TV07DT-15-19BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-15-19BD
Related LinksTV07DT-, TV07DT-15-19BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-15-19BD Details Description
Related parts for TV07DT-15-19BD
RES 33 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
SWITCH REED MAG GP SPST 14-23AT datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 12POS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf