Comchip Technology TV30C191J-G
TV30C191J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV30C191J-G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMC
Datasheet Download
TV30C191J-G.pdf
Availability of TV30C191J-G
QUANTITY
TV30C191J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV30C191J-G
Internal Part NumberEIS-TV30C191J-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)190V
Voltage - Breakdown (Min)211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.75A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB, (SMC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV30C191J-G
Related LinksTV30C, TV30C191J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV30C191J-G Details Description
Related parts for TV30C191J-G
CBL RIBN 36COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 18 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 780MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 8POS datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf