Vishay/Sprague TVA1205-E3
TVA1205-E3 picture photo
Mfg. Part Number
TVA1205-E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
25UF 25V 6.35X12.7 85C AXI
Datasheet Download
TVA1205-E3.pdf
Availability of TVA1205-E3
QUANTITY
TVA1205-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVA1205-E3
Internal Part NumberEIS-TVA1205-E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package520
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVA1205-E3
Related LinksTVA12, TVA1205-E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TVA1205-E3 Details Description
Related parts for TVA1205-E3
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 2DIG YLW CC 0.56" datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
OPTICAL LAMP FIBER SENSOR datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE GAUGE datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf