Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-23-55P-LC
TVP00DT-23-55P-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-23-55P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-23-55P-LC.pdf
Availability of TVP00DT-23-55P-LC
QUANTITY
TVP00DT-23-55P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-23-55P-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-23-55P-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-23-55P-LC
Related LinksTVP00DT-, TVP00DT-23-55P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-23-55P-LC Details Description
Related parts for TVP00DT-23-55P-LC
HSG FEMALE 5POS 2.5MM POST LOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.6V 0.3A 8WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
SAFETY MAT 600X300MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 50.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf