Amphenol Aerospace Operations TVP00DZ-19-28PD-LC
TVP00DZ-19-28PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DZ-19-28PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DZ-19-28PD-LC.pdf
Availability of TVP00DZ-19-28PD-LC
QUANTITY
TVP00DZ-19-28PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DZ-19-28PD-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DZ-19-28PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DZ-19-28PD-LC
Related LinksTVP00DZ-1, TVP00DZ-19-28PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DZ-19-28PD-LC Details Description
Related parts for TVP00DZ-19-28PD-LC
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DVR 60SEG datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 100 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf