Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-15-18JA-LC
TVP00RW-15-18JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-15-18JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00RW-15-18JA-LC.pdf
Availability of TVP00RW-15-18JA-LC
QUANTITY
TVP00RW-15-18JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-15-18JA-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-15-18JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-15-18JA-LC
Related LinksTVP00RW-1, TVP00RW-15-18JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-15-18JA-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-15-18JA-LC
JUMPER-H1507TR/A2015Y/H1507TR12" datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 210MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 5HVSOF datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 125A DO205AA datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 18-20AWG GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 423V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf