Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-15-35JA-LC
TVP00RW-15-35JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-15-35JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D SKT RECP
Datasheet Download
TVP00RW-15-35JA-LC.pdf
Availability of TVP00RW-15-35JA-LC
QUANTITY
TVP00RW-15-35JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-15-35JA-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-15-35JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-15-35JA-LC
Related LinksTVP00RW-1, TVP00RW-15-35JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-15-35JA-LC Details Description
Related parts for TVP00RW-15-35JA-LC
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 65MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
CONN HEADER .787" 40POS DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 665 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.86A 80 MOHM TH datasheet.pdf
CONICAL 0.40MM (0.016) datasheet.pdf