Amphenol Aerospace Operations TVP00RW-19-35PB
TVP00RW-19-35PB picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RW-19-35PB
Brief Description
TV 55C 55#22D PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RW-19-35PB.pdf
Availability of TVP00RW-19-35PB
QUANTITY
TVP00RW-19-35PB Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RW-19-35PB
Internal Part NumberEIS-TVP00RW-19-35PB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RW-19-35PB
Related LinksTVP00RW, TVP00RW-19-35PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RW-19-35PB Details Description
Related parts for TVP00RW-19-35PB
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG HCSL 3.3V 150PPM OE SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.067GHZ 1023BGA datasheet.pdf
Connector Header 52 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf