Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-18JN
TVS06RF-15-18JN picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-18JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-18JN.pdf
Availability of TVS06RF-15-18JN
QUANTITY
TVS06RF-15-18JN Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-18JN
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-18JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-18JN
Related LinksTVS06RF, TVS06RF-15-18JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-18JN Details Description
Related parts for TVS06RF-15-18JN
FINGER GUARD 60MM METAL datasheet.pdf
CONN SPLIC CLOSED 8-18 AWG GREEN datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.033 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET DRVR 1.5A SGL HS 8DFN datasheet.pdf
8-Pin, 24-Bit, 96 kHz Stereo D/A Converter IC datasheet.pdf