Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-J20BC
TVS06RF-J20BC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-J20BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 30C MIXED SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-J20BC.pdf
Availability of TVS06RF-J20BC
QUANTITY
TVS06RF-J20BC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-J20BC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-J20BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-J20BC
Related LinksTVS06R, TVS06RF-J20BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-J20BC Details Description
Related parts for TVS06RF-J20BC
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
LIGHT ENGINE ARRAY 6X1W RED datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 2POS DUAL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 49K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
SOCKET 2.0MM 12 PINS datasheet.pdf
OSC XO 44.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TAPE 7.7"X 10" SHEET datasheet.pdf