Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-43S
TVS06RK-25-43S picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-43S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-43S.pdf
Availability of TVS06RK-25-43S
QUANTITY
TVS06RK-25-43S Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-43S
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-43S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-43S
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-25-43S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-43S Details Description
Related parts for TVS06RK-25-43S
D-SUB CABLE - MMM09K/MC10G/X datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC CMEMS 16.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
TV 6C 6#12 SKT RECP datasheet.pdf
26500 23#20 20#16 P BY PLUG LC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 30PF 500V 2% NP0 1210 datasheet.pdf