NKK Switches UB15KKG01N-F/AT499
UB15KKG01N-F/AT499 picture photo
Mfg. Part Number
UB15KKG01N-F/AT499
Brief Description
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Datasheet Download
UB15KKG01N-F/AT499.pdf
Availability of UB15KKG01N-F/AT499
QUANTITY
UB15KKG01N-F/AT499 Order Process
Ship out your order
Specifications of UB15KKG01N-F/AT499
Internal Part NumberEIS-UB15KKG01N-F/AT499
PackagingBulk
TypeStandard
Actuator TypeSquare, Button
Color - Actuator/CapGreen
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Panel Cutout DimensionsSquare - 16.20mm²
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UB15KKG01N-F/AT499
Related LinksUB15KKG01, UB15KKG01N-F/AT499 Datasheet, NKK Switches Distributor
UB15KKG01N-F/AT499 Details Description
Related parts for UB15KKG01N-F/AT499
FIXED IND 22UH 340MA 1.42 OHM datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 39POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805 datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 53.5VC SMC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 16V 01005 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 26POS datasheet.pdf