Taiyo Yuden UMK105B7222MV-F
UMK105B7222MV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105B7222MV-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
UMK105B7222MV-F.pdf
Availability of UMK105B7222MV-F
QUANTITY
UMK105B7222MV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105B7222MV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105B7222MV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105B7222MV-F
Related LinksUMK105B, UMK105B7222MV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105B7222MV-F Details Description
Related parts for UMK105B7222MV-F
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 96W datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IO NICU CF V0 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
IC MCU 512KB RAM 236FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOD523 datasheet.pdf