Taiyo Yuden UMK107CH180JZ-T
UMK107CH180JZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CH180JZ-T
Brief Description
CAP CER 18PF 50V C0H 0603
Datasheet Download
UMK107CH180JZ-T.pdf
Availability of UMK107CH180JZ-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UMK107CH180JZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CH180JZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CH180JZ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CH180JZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CH180JZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CH180JZ-T Details Description
Related parts for UMK107CH180JZ-T
IC OPAMP JFET 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
VARISTOR 61V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC BUFFER 4OUTPUT DIFF 28-SSOP datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf