Taiyo Yuden UP050CH100J-B-B
UP050CH100J-B-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH100J-B-B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH100J-B-B.pdf
Availability of UP050CH100J-B-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH100J-B-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH100J-B-B
Internal Part NumberEIS-UP050CH100J-B-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH100J-B-B
Related LinksUP050CH, UP050CH100J-B-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH100J-B-B Details Description
Related parts for UP050CH100J-B-B
IGBT 600V 28A 100W TO247AC datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN TO-18 datasheet.pdf
VARIOFACE MODULE TERM BLOCK datasheet.pdf
CBL 13POS 0.5MM JMPR TYPE D 4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf