Taiyo Yuden UP050CH102J-A-BZ
UP050CH102J-A-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH102J-A-BZ
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH102J-A-BZ.pdf
Availability of UP050CH102J-A-BZ
QUANTITY
UP050CH102J-A-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH102J-A-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH102J-A-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH102J-A-BZ
Related LinksUP050CH1, UP050CH102J-A-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH102J-A-BZ Details Description
Related parts for UP050CH102J-A-BZ
FUSE HLDR BLADE 125V 15A PNL MNT datasheet.pdf
BOX ALUM BLUE 2.25"L X 1.38"W datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 7MM datasheet.pdf
CONN HEADR 14POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TIME DELAY RELAY DPDT 120VAC 10A datasheet.pdf
CAP POLY 3300PF 20% 100V SMD datasheet.pdf