Taiyo Yuden UP050RH2R2K-B-B
UP050RH2R2K-B-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050RH2R2K-B-B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V R2H AXIAL
Datasheet Download
UP050RH2R2K-B-B.pdf
Availability of UP050RH2R2K-B-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050RH2R2K-B-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050RH2R2K-B-B
Internal Part NumberEIS-UP050RH2R2K-B-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2.2pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050RH2R2K-B-B
Related LinksUP050RH, UP050RH2R2K-B-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050RH2R2K-B-B Details Description
Related parts for UP050RH2R2K-B-B
CONN HOUSING 11POS .100 W/LATCH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 300MA SOT-323 datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL PCB TIN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 250MA AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
JT 6C 6#22D SKT PLUG datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 PIN PLUG datasheet.pdf
0.28 OHM CMOS 1.65 V to 3.6 V Single SPST Switches in SC70 IC datasheet.pdf