Renesas Electronics America UPD44325094BF5-E40-FQ1
UPD44325094BF5-E40-FQ1 picture photo
Mfg. Part Number
UPD44325094BF5-E40-FQ1
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM QDRII 36MBIT 165BGA
Datasheet Download
UPD44325094BF5-E40-FQ1.pdf
Availability of UPD44325094BF5-E40-FQ1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UPD44325094BF5-E40-FQ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPD44325094BF5-E40-FQ1
Internal Part NumberEIS-UPD44325094BF5-E40-FQ1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jul/2013
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size36M (4M x 9)
Speed250MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-FBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPD44325094BF5-E40-FQ1
Related LinksUPD44325094, UPD44325094BF5-E40-FQ1 Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
UPD44325094BF5-E40-FQ1 Details Description
Related parts for UPD44325094BF5-E40-FQ1
FUSE CERM 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf