CEL (California Eastern Laboratories) UPG2009TB-A
UPG2009TB-A picture photo
Mfg. Part Number
UPG2009TB-A
Manufacturer
Product Category
RF Switches
Brief Description
IC RF SWITCH SPDT 6-SMINI
Datasheet Download
UPG2009TB-A.pdf
Availability of UPG2009TB-A
QUANTITY
UPG2009TB-A Order Process
Ship out your order
Specifications of UPG2009TB-A
Internal Part NumberEIS-UPG2009TB-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductRFIC Switches
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Switches
Series-
PackagingBag
Frequency - Lower500MHz
Frequency - Upper2.5GHz
Isolation @ Frequency25dB @ 2.5GHz (typ)
Insertion Loss @ Frequency0.4dB @ 2.5GHz
IIP3-
TopologyReflective
CircuitSPDT
P1dB-
Features-
Impedance50 Ohm
Operating Temperature-45°C ~ 85°C
Voltage - Supply2.7 V ~ 3 V
RF TypeBluetooth, WLAN
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device Package6-SuperMiniMold
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPG2009TB-A
Related LinksUPG20, UPG2009TB-A Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
UPG2009TB-A Details Description
Related parts for UPG2009TB-A
CAP CER 1000PF 200V 10% RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf