Microsemi Commercial Components UPTB28/TR13
UPTB28/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
UPTB28/TR13
Brief Description
TVS DIODE 28VWM POWERMITE
Datasheet Download
UPTB28/TR13.pdf
Availability of UPTB28/TR13
QUANTITY
UPTB28/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPTB28/TR13
Internal Part NumberEIS-UPTB28/TR13
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12,000
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp47.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.13A
Power - Peak Pulse1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPTB28/TR13
Related LinksUPTB2, UPTB28/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
UPTB28/TR13 Details Description
Related parts for UPTB28/TR13
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
IC DIFF LINE RECEIVER HS 8-MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS MINI-U MNL BLUE datasheet.pdf
POWER STRIP 17" 15A 6OUY 6' CORD datasheet.pdf
MIC MEMS ANALOG OMNI -22, -42DB datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 15MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf