Nichicon URZ1A330MDD1TD
URZ1A330MDD1TD picture photo
Mfg. Part Number
URZ1A330MDD1TD
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Datasheet Download
URZ1A330MDD1TD.pdf
Availability of URZ1A330MDD1TD
QUANTITY
URZ1A330MDD1TD Order Process
Ship out your order
Specifications of URZ1A330MDD1TD
Internal Part NumberEIS-URZ1A330MDD1TD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesRZ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current55mA
Impedance-
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URZ1A330MDD1TD
Related LinksURZ1A33, URZ1A330MDD1TD Datasheet, Nichicon Distributor
URZ1A330MDD1TD Details Description
Related parts for URZ1A330MDD1TD
IC SW REG STEP-DONW SYNC 24-SSOP datasheet.pdf
IC DVR RS232 QUAD 120KBPS 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V Y5V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 10K OHM TO236-3 datasheet.pdf
WRENCH BOX END 30MMX34MM 14.96" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS INLINE PIN datasheet.pdf