Murata Electronics North America UVQ-12/8-D24PBL1
UVQ-12/8-D24PBL1 picture photo
Mfg. Part Number
UVQ-12/8-D24PBL1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
UVQ-12/8-D24PBL1.pdf
Availability of UVQ-12/8-D24PBL1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UVQ-12/8-D24PBL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of UVQ-12/8-D24PBL1
Internal Part NumberEIS-UVQ-12/8-D24PBL1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship UVQ-12/8-D24PBL1 today.
SeriesUVQ-12/8-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-UVQ-12/8-D24PBL1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUVQ-12/8, UVQ-12/8-D24PBL1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
UVQ-12/8-D24PBL1 Details Description
Related parts for UVQ-12/8-D24PBL1
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR WITH I/O 16DIP datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 400MHZ 516BGA datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR16B/AE16G/APK16B datasheet.pdf
TRIAC 600V 12A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 0.243 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
REPLACEMENT MOD 440VAC / 585VDC datasheet.pdf