IXYS Corporation VBO78-08NO7
VBO78-08NO7 picture photo
Mfg. Part Number
VBO78-08NO7
Brief Description
DIODE BRIDGE 800V 76A ECO-PAC2
Datasheet Download
VBO78-08NO7.pdf
Availability of VBO78-08NO7
QUANTITY
VBO78-08NO7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VBO78-08NO7
Internal Part NumberEIS-VBO78-08NO7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)800V
Current - DC Forward (If) (Max)78A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseECO-PAC2
Supplier Device PackageECO-PAC2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VBO78-08NO7
Related LinksVBO78, VBO78-08NO7 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
VBO78-08NO7 Details Description
Related parts for VBO78-08NO7
CAP TANT 2.2UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 5HVSOF datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
LED PANEL IND SNAP-IN datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 0DB datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 7.50MM datasheet.pdf