Epson VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0
VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0 picture photo
Mfg. Part Number
VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 2.5V ACT LO/LO Z SMD
Datasheet Download
VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0.pdf
Availability of VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0
QUANTITY
VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0
Internal Part NumberEIS-VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVG7050EAN Application Manual
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesVG7050EAN
PackagingTape & Reel (TR)
TypeBlank (User Must Program)
Available Frequency Range50MHz ~ 800MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)90mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SMD, No Lead (QFN, LCC)
Height0.067" (1.70mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0
Related LinksVG7050EAN-SM1, VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0 Datasheet, Epson Distributor
VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0 Details Description
Related parts for VG7050EAN-SM18T008-DJGLPF0
IC DAC 10BIT 2WIRE I2C 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC LED Driver Linear I2C, SMBus Dimming 40mA 14-TSSOP datasheet.pdf
RF CABL HAND FORMABLE SMA M/M 3" datasheet.pdf
CHROMALIT LINEAR 80CRI 305X22.5 datasheet.pdf
KIT ETM ADAPT I.MX53 FOR JTAG datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
VARISTOR 610V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
1.8 V, Micro-Power, 8/10/12-Bit ADCs in 6 Lead SOT-23 IC datasheet.pdf