CUI Inc. VHK150W-Q24-S28-DIN
VHK150W-Q24-S28-DIN picture photo
Mfg. Part Number
VHK150W-Q24-S28-DIN
Brief Description
DC/DC CONVERTER 28V 150W
Datasheet Download
VHK150W-Q24-S28-DIN.pdf
Availability of VHK150W-Q24-S28-DIN
QUANTITY
VHK150W-Q24-S28-DIN Order Process
Ship out your order
Specifications of VHK150W-Q24-S28-DIN
Internal Part NumberEIS-VHK150W-Q24-S28-DIN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Supply Safety Standards, Agencies and Marks
RoHS InformationVHK150W-DIN Series Cert of Compliance
3D ModelVHK150W-Q24-S28-DIN
Standard Package12
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyDC DC Converters
SeriesVHK150W-DIN
PackagingBulk
TypeIsolated with Remote On/Off and UVLO
Voltage - Input9 ~ 36 V
Output28V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)28 VDC @ 5.4A
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)150W
Applications*
Mounting TypeDIN Rail
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency87%
Package / CaseModule
Size / Dimension4.23" L x 4.01" W x 2.07" H (107.4mm x 101.9mm x 52.6mm)
Power (Watts) - Max150W
ApprovalsCE
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VHK150W-Q24-S28-DIN
Related LinksVHK150W-Q, VHK150W-Q24-S28-DIN Datasheet, CUI Inc. Distributor
VHK150W-Q24-S28-DIN Details Description
Related parts for VHK150W-Q24-S28-DIN
LED 7-SEG 7.6MM HE RED RHD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CBL SMA STR PLUG-JACK RG58 6" datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
FUSE FAST 5A 250V MIDGET datasheet.pdf
VARISTOR 185V 6KA DISC 13MM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIMP 9GHZ DIESALE datasheet.pdf