Vicor Corporation VI-210-EY-F4
VI-210-EY-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-210-EY-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W
Datasheet Download
VI-210-EY-F4.pdf
Availability of VI-210-EY-F4
QUANTITY
VI-210-EY-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-210-EY-F4
Internal Part NumberEIS-VI-210-EY-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-210-EY-F4
Related LinksVI-210, VI-210-EY-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-210-EY-F4 Details Description
Related parts for VI-210-EY-F4
DIODE VAR CAP 95PF 1A SOT23-3 datasheet.pdf
FILTER LINE 1.7MH 3.2A TYPE 19N datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf