Vicor Corporation VI-21B-IW-F4
VI-21B-IW-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21B-IW-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W
Datasheet Download
VI-21B-IW-F4.pdf
Availability of VI-21B-IW-F4
QUANTITY
VI-21B-IW-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21B-IW-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21B-IW-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 195V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.05A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21B-IW-F4
Related LinksVI-21B, VI-21B-IW-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21B-IW-F4 Details Description
Related parts for VI-21B-IW-F4
CAP CER 330PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
AMP MMIC SI BIPOLAR 200-MIL BEO datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf