Vishay/Vitramon VJ0402A4R7CNAAJ
VJ0402A4R7CNAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A4R7CNAAJ
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A4R7CNAAJ.pdf
Availability of VJ0402A4R7CNAAJ
QUANTITY
VJ0402A4R7CNAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A4R7CNAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402A4R7CNAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesNon-Magnetic MLCC for Medical Electronics
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A4R7CNAAJ
Related LinksVJ0402A, VJ0402A4R7CNAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A4R7CNAAJ Details Description
Related parts for VJ0402A4R7CNAAJ
SPACER MOUNTS LED T-1 3/4 .220" datasheet.pdf
IC COMP R-R I/O SGL 3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
IGBT 1700V 120A 520W D1 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 500MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
KIT NS7520 NET+WORKS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
HAR-BUS HM POWER 4P MALE MMLM PL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf