Vishay/Vitramon VJ0402A680JNAAJ00
VJ0402A680JNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A680JNAAJ00
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A680JNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402A680JNAAJ00
QUANTITY
VJ0402A680JNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A680JNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402A680JNAAJ00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A680JNAAJ00
Related LinksVJ0402A6, VJ0402A680JNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A680JNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402A680JNAAJ00
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX2120 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 3% 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf