Vishay/Vitramon VJ0402D0R2DXXAJ
VJ0402D0R2DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R2DXXAJ
Brief Description
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R2DXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D0R2DXXAJ
QUANTITY
VJ0402D0R2DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R2DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R2DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R2DXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R2DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R2DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D0R2DXXAJ
CONN PIN HOOD INT 6POS PANEL MT datasheet.pdf
EDGECARD 112POS .050 SLD W/POSTS datasheet.pdf
HEAD ADAPTER NR SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
PNL MNT RED 20MA W/WIRE: 12" datasheet.pdf
CABLE 7COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 9.1MH 49MA 68 OHM TH datasheet.pdf