Vishay/Vitramon VJ0402D0R8DXCAC
VJ0402D0R8DXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R8DXCAC
Brief Description
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R8DXCAC.pdf
Availability of VJ0402D0R8DXCAC
QUANTITY
VJ0402D0R8DXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R8DXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R8DXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R8DXCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R8DXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R8DXCAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R8DXCAC
BATTERY PACK 4.8V 2300 MAH NICAD datasheet.pdf
PHOTOINTERRUPTER SLOT 3.0MM PCB datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/MUX SCHMITT-TRIG SC70-6 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 4A 16MLPQ datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 15POS TIN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 17POS GOLD datasheet.pdf