Vishay/Vitramon VJ0402D120GLBAJ
VJ0402D120GLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120GLBAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120GLBAJ.pdf
Availability of VJ0402D120GLBAJ
QUANTITY
VJ0402D120GLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120GLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120GLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120GLBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120GLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120GLBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D120GLBAJ
CONN HEADER 20POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
IC POWER MONITR/SEQUENCER 28TQFN datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 48-QFP TO 40-DIP datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN SOCKET 30POS 5ROW VERT GOLD datasheet.pdf
SENSOR PROX NO FRONT 5MM 5M CBL datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 31 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT PIN datasheet.pdf