Vishay/Vitramon VJ0402D150FXXAJ
VJ0402D150FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150FXXAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150FXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D150FXXAJ
QUANTITY
VJ0402D150FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150FXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D150FXXAJ
BOX PLSTC GRAY/CLR 4.72"LX4.72"W datasheet.pdf
IC PLL WAN SYNC ETH 100-TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-C-532-I2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf