Vishay/Vitramon VJ0402D1R9DLBAC
VJ0402D1R9DLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R9DLBAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R9DLBAC.pdf
Availability of VJ0402D1R9DLBAC
QUANTITY
VJ0402D1R9DLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R9DLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R9DLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R9DLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R9DLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R9DLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D1R9DLBAC
IC 4.125V HI ACT 15% SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf