Vishay/Vitramon VJ0402D270JXXAJ
VJ0402D270JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270JXXAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270JXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D270JXXAJ
QUANTITY
VJ0402D270JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270JXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D270JXXAJ
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 20V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC BALLAST CTRL TL/CFL 8-SOIC datasheet.pdf
RF AMP 280W 3.4GHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000000 MHZ datasheet.pdf
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf