Vishay/Vitramon VJ0402D390JXAAJ
VJ0402D390JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D390JXAAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D390JXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D390JXAAJ
QUANTITY
VJ0402D390JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D390JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D390JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D390JXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D390JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D390JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D390JXAAJ
IC OPAMP AUDIO 15MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC DETECT GAIN PHASE 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.115 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 5A AC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf