Vishay/Vitramon VJ0402D3R3BLAAC
VJ0402D3R3BLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3BLAAC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3BLAAC.pdf
Availability of VJ0402D3R3BLAAC
QUANTITY
VJ0402D3R3BLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3BLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3BLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3BLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3BLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3BLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R3BLAAC
CABLE TIE 50LB NAT 11.5X.19" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 361NFBGA datasheet.pdf
2.0 WTB DL CONN HSGASSY20CKTNAT datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf