Vishay/Vitramon VJ0402D3R3BXXAJ
VJ0402D3R3BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3BXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3BXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R3BXXAJ
QUANTITY
VJ0402D3R3BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3BXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R3BXXAJ
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 11.99"L X 7.99"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK NO CLR 12 IN datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 5V 100MA OUT datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 50W DO5 datasheet.pdf