Vishay/Vitramon VJ0402D3R6CLXAJ
VJ0402D3R6CLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R6CLXAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R6CLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R6CLXAJ
QUANTITY
VJ0402D3R6CLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R6CLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R6CLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R6CLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R6CLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R6CLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R6CLXAJ
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 100PPM datasheet.pdf
DUST COVER FOR G8P SERIES datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A TO-226 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58 20AWG 2000' datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR WP 1/2M 1K/1.0% datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 0.6MM 12-24VDC datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf