Vishay/Vitramon VJ0505D101JXCAJ
VJ0505D101JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0505D101JXCAJ
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 0505
Datasheet Download
VJ0505D101JXCAJ.pdf
Availability of VJ0505D101JXCAJ
QUANTITY
VJ0505D101JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0505D101JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0505D101JXCAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0505 (1313 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0505D101JXCAJ
Related LinksVJ0505D, VJ0505D101JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0505D101JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0505D101JXCAJ
SW DIP EXT RCKR UNSEALD 6POS 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
PLUG HE14 IDC 90 2 P TUBE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 5A datasheet.pdf
MARKER BAR PRINTED HORIZONTALLY datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FERRITE CHIP 290OHM 310MA 1210 datasheet.pdf