Vishay/Vitramon VJ0603D180FXXAP
VJ0603D180FXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180FXXAP
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180FXXAP.pdf
Availability of VJ0603D180FXXAP
QUANTITY
VJ0603D180FXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180FXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180FXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180FXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180FXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180FXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D180FXXAP
CONN HEADER VERT .100 5POS TIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 220MA 9.71 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A PS-8 datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 1GB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
BOX ABS/PC GRAY 5.9"L X 5.9"W datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 15A 600V D2PAK datasheet.pdf
BRIDGE RECT 9.5A 100V datasheet.pdf