Vishay/Vitramon VJ0603D180MXCAP
VJ0603D180MXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180MXCAP
Brief Description
CAP CER 18PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180MXCAP.pdf
Availability of VJ0603D180MXCAP
QUANTITY
VJ0603D180MXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180MXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180MXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180MXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180MXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180MXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D180MXCAP
TERMINAL TURRET TRIPLE .156" L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS VERT T/H datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC GYROSCOPE YAW RATE 32CBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf