Vishay/Vitramon VJ0603D1R3DXAAP
VJ0603D1R3DXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R3DXAAP
Brief Description
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R3DXAAP.pdf
Availability of VJ0603D1R3DXAAP
QUANTITY
VJ0603D1R3DXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R3DXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R3DXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R3DXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R3DXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R3DXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R3DXAAP
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB EEPROM 14DIP datasheet.pdf
COMPONENT CLIPS BLACK .56 X .5" datasheet.pdf
IC A/D CONV SAMPLING 12BIT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 9/16 UNF 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 80MHZ 8WSON datasheet.pdf