Vishay/Vitramon VJ0603D1R4BLBAP
VJ0603D1R4BLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R4BLBAP
Brief Description
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R4BLBAP.pdf
Availability of VJ0603D1R4BLBAP
QUANTITY
VJ0603D1R4BLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R4BLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R4BLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R4BLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R4BLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R4BLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R4BLBAP
IDC CABLE- AKR14A/ AE14M / APK14 datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf