Vishay/Vitramon VJ0603D1R4BXBAC
VJ0603D1R4BXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R4BXBAC
Brief Description
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R4BXBAC.pdf
Availability of VJ0603D1R4BXBAC
QUANTITY
VJ0603D1R4BXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R4BXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R4BXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R4BXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R4BXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R4BXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R4BXBAC
MAT TABLE ESD 30"X60" ROYAL BLUE datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.6A 250 MOHM datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT CP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 16SOIC datasheet.pdf