Vishay/Vitramon VJ0603D1R8BXCAJ
VJ0603D1R8BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R8BXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R8BXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R8BXCAJ
QUANTITY
VJ0603D1R8BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R8BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R8BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R8BXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R8BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R8BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R8BXCAJ
FIXED IND 100UH 4.3A 36 MOHM TH datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 95MA 6.3 OHM TH datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 26POS datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM DDR2 FB DIMM VT PF datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 35MA 8.16 OHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 30A TO247 datasheet.pdf