Vishay/Vitramon VJ0603D220JXAAJ
VJ0603D220JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220JXAAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220JXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D220JXAAJ
QUANTITY
VJ0603D220JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220JXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220JXAAJ
MODULE SDRAM DDR 256MB 184DIMM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX132 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf